Marka Fructus | Kalendarz nawożenia | Porady ekspertow | Gdzie kupić nawozy Fructus | Patronem zieleni jest Fructus | Media o nas | Nasze produkty | Nagrody | Doświadczenia |
Nasze produkty / Truskawka

Fructus Truskawka – bezchlorkowy nawóz granulowany

Nawóz WE

Typ: NPK (ca Mg S) 5:5:15 (2:5:27) z borem (B), miedzią (Cu), żelazo (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn)

SKŁADNIKI NAWOZOWE

Makroskładniki:

+ mikroskładniki (bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk)

PRZEZNACZENIE

Fructus Truskawka jest nowoczesnym, bezchlorkowym nawozem mineralnym przeznaczonym głównie do nawożenia:

Doskonale zbilansowany skład tego nawozu oraz jego właściwości fizyko-chemiczne powodują, że z równym powodzeniem może być stosowany pod inne grupy roślin między innymi takie jak:

w terminach i dawkach adekwatnych do wymagań pokarmowych tych roślin - zgodnie z zasadami racjonalnego nawożenia.

WŁAŚCIWOŚCI

Fructus Truskawka jest wieloskładnikowym, bezchlorkowym nawozem mineralnym z dodatkiem mikroskładników. Odpowiedni dobór makro i mikroskładników gwarantuje uzyskanie wysokich plonów uprawianych roślin oraz ich dobrą jakość, polegającą na bardzo wysokim udziale plonu handlowego w plonie ogólnym, a także walorach odżywczych i smakowych. Nawóz ten stosowany w odpowiednich terminach (najpóźniej do końca sierpnia) i dawkach wpływa korzystnie na zimotrwałość uprawianych roślin. Forma granulatu oraz kompozycja składników pokarmowych powoduje, że są one uwalniane stopniowo dzięki czemu nawóz ma długotrwałe działanie. Zawarty w nawozie dolomit korzystnie wpływa na właściwości fizyczne, chemiczne oraz biologiczne gleby - co sprzyja właściwemu wzrostowi i rozwojowi roślin.

ZASADY STOSOWANIA

Fructus Truskawka, przed założeniem plantacji truskawek, w warunkach średniej zasobności gleby w fosfor i potas może być stosowany w zalecanej dawce wynoszącej 500-700 kg/ha. Nawóz powinno się wymieszać z glebą na głębokość około 15 cm. Na plantacjach owocujących, zaleca się zastosować nawóz w dwóch dawkach:

Nawóz należy rozsiać równomiernie na całej powierzchni pola. W przypadku nawożenia pogłównego nawóz rozsiewać gdy rośliny są suche. W przypadku wysokiej zawartości, w glebie fosforu i potasu przyswajalnego dawki można zmniejszyć o około 15-20 %.

DAWKI NAWOZU

Zastosowanie

Dawka nawozu

Przed założeniem plantacji

500 - 700 kg

Na plantacjach owocujących - wczesną wiosną (w okresie ruszenia wegetacji)

300 - 400 kg

Na plantacjach owocujących - po zbiorach owoców (do końca sierpnia)

200 - 300 kg

ROLA SKŁADNIKÓW POKARMOWYCH

OPAKOWANIA

Fructus Truskawka konfekcjonowany jest w worki polietylenowe o gramaturze odpowiadającej potrzebom poszczególnych odbiorców (5kg, 25kg). Typ opakowań został tak dobrany aby zapewnić maksymalną ich funkcjonalność.

SKŁADOWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Chronić przed dziećmi. Nie spożywać. W przypadku spożycia skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się nawozu do oczu przemyć je dużą ilością czystej wody, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Unikać kontaktu ze skórą. Nie przechowywać razem z lekarstwami, żywnością, napojami i karmą dla zwierząt. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 45°C w oryginalnym i szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych (promieniowanie słoneczne, opady).

JAKOŚĆ I TRADYCJA

FOSFAN SA funkcjonuje na rynku nawozowym od ponad 60 lat. Tak długi okres działalności pozwolił nam na zebranie odpowiednich doświadczeń, co w połączeniu z przygotowaniem fachowym naszych pracowników zaowocowało produkcją najwyższej jakości nawozów ogrodniczych, jakimi są renomowane i znane na terenie całego kraju nawozy Fructus. Jakość produkowanych przez nas nawozów nieustannie kontrolujemy we własnym laboratorium, a w celu uzyskania pełnego poczucia bezpieczeństwa dodatkowo poddajemy się dobrowolnej certyfikacji przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.